W szpitalu pojawiły się innowacyjne łóżka dla pacjentów!

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 05.11.2019 19:00, ap
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zakupił sprzęt najnowszej generacji. Inteligentne łóżka trafiły na oddział intensywnej opieki medycznej. Czym się wyróżniają?
W szpitalu pojawiły się innowacyjne łóżka dla pacjentów!
Dwa nowe łóżka, należące do zaawansowanych technologicznie produktów medycznych, kosztowały ponad 160 tysięcy złotych. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej kupił je z własnych funduszy. Z łóżek korzystają pacjenci OIOM-u.– Kupiliśmy jedne z najlepszych egzemplarzy dostępnych na rynku – wyjaśnia Łukasz Matlakiewicz, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych w szpitalu.

Na oddziale intensywnej opieki medycznej znajduje się obecnie 12 łóżek. Dzięki ostatniej inwestycji połowa z nich, to już sprzęt najnowszej generacji. Pozostałe mają nawet 20 lat. W ich miejsce także pojawią się nowe łóżka. - W przyszłym roku zamierzamy kupić kolejne cztery – mówi dyrektor Matlakiewicz.

Na OIOM-ie przebywają chorzy wymagający stałej obserwacji funkcji życiowych oraz wspomagania m.in. układów oddechowego oraz krążenia. Nowoczesny sprzęt gwarantuje bezpieczeństwo pacjentom i ułatwia pracę personelowi oddziału. Łóżka mają przechyły boczne i przezierność dla RTG. Jest możliwość regulacji wysokości segmentu pleców, uda, podudzia.

W każdym zamontowana jest waga z funkcją śledzenia zmian masy ciała pacjenta.

Łóżka posiadają materace powietrzne z regulacją twardości w poszczególnych strefach mające właściwości przeciwodleżynowe, terapeutyczne, wodoszczelne i paroprzepuszczalne. Zamontowany jest również system pozwalający odprowadzać nadmiar ciepła i wilgoci spod rekonwalescenta, co skutecznie zmniejsza ryzyko powstawania martwicy skóry.

Wszystkie funkcje realizowane są w bardzo prosty sposób za pomocą pilota.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy