Bielsko-Biała: nie będzie świątecznych imprez. Sylwester też odwołany

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 09.11.2020 16:00,
Święta na Starówce oraz Sylwester pod chmurką nie odbędą się w tym roku w Bielsku-Białej.
Bielsko-Biała: nie będzie świątecznych imprez. Sylwester też odwołany

Nie będzie też świątecznej iluminacji miasta – poza choinką na placu Chrobrego i postaciami z bajek Studia Filmów Rysunkowych.

Prezydent Jarosław Klimaszewski zdecydował, że ze względu na sytuację pandemiczną nie odbędą się uroczyste obchody Święta Niepodległości ani tradycyjne, świąteczne imprezy plenerowe w mieście.


- Nie mam dobrych wiadomości. Muszę z przykrością poinformować, że nie będzie w tym roku Świąt na Starówce, nie zostanie przygotowany Sylwester – poinformował prezydent J. Klimaszewski w wywiadzie dla Radia Bielsko. - Ponadto niemal całkowicie rezygnujemy z świątecznego oświetlenia miasta. Sytuacja jest jaka jest. Nawet nie wspominając o kosztach, które musimy ciąć w związku z trudną sytuacją finansową miasta, to gdy mamy częściowy lockdown, nie możemy robić iluminacji. Musimy przetrwać ten trudny czas, ograniczając wydarzenia. Również 11 listopada nie będzie obchodów, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni i jakie sobie cenimy. Odprawiona zostanie tylko uroczysta msza, nie będzie przemarszu, manifestacji mieszkańców – dodał prezydent.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy