Co dalej z imprezami kulturalnymi w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 12.10.2020 14:47, fot. materiały prasowe organizatora koncertu
W całym kraju wprowadzono tzw. żółta strefę, co wiąże się z dodatkowymi ograniczeniami.
Co dalej z imprezami kulturalnymi w Bielsku-Białej

Wprowadzone decyzją rządu obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa wiele zmieniły w sferze kultury. Teraz publiczność może zająć już nie 50 procent miejsc dostępnych na widowni, ale tylko 25 procent. Mimo tych ograniczeń bielskie instytucje kultury kontynuują realizację swoich październikowych repertuarów.

Na dzisiaj, 12 października o godz. 12.00 zaplanowano oficjalne udostępnienie muralu powstałego na jednej ze ścian kamienicy przy ulicy Adama Mickiewicza 9 w Bielsku-Białej. Powstał tam utrzymany w zieleniach, żółciach i brązach, z kawałkiem nieba w tle mural Ewy Ciepielewskiej noszący tytuł Święto drzewa. Podejmuje on temat natury, ochrony środowiska naturalnego, a co ciekawe malowany został farbami, które pochłaniają zanieczyszczenia powietrza. Dziełu patronuje Klub Gaja, który od wielu lat realizuje ogólnopolski program ekologiczny pod nazwą Święto drzewa, oraz Galeria Bielska BWA.


Jeśli mowa o Galerii Bielskiej BWA, to warto obejrzeć tam otwartą 9 października wystawę sióstr Anny i Ireny Nawrot pod tytułem One. Tematem wystawy jest kobieta - jej wizerunek, postrzeganie i funkcjonowania w przestrzeni społecznej i prywatnej.

13 października w Książnicy Beskidzkiej o godz. 17.00 miała odbyć się promocja tomiku poezji Urszuli Żoczek pt. Cyklameny z 18-osobową publicznością, jednak została odwołana. Natomiast 60 osób będzie mogło wziąć udział w organizowanym przez Książnicę Beskidzką 15 października o godz. 17.00 spotkaniu z ojcem Leonem Knabitem pod hasłem Siła wiary, ponieważ to spotkanie przeniesione zostanie z gmachu biblioteki do dużej sali pobliskiego Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz. Podobnie w Kubiszówce z udziałem 60 osób odbędzie się 29 października o godz. 17.00 spotkanie z Mariuszem Szczygłem i jego Osobistym przewodnikiem po Pradze.

Wracając do wydarzeń tego tygodnia, to Teatr Lalek Banialuka gra w środę i w niedzielę. 14 października o godz. 17.30 zaprezentuje spektakl Tutu, a 18 października o godz. 11.00 przedstawienie Smacznego, proszę wilka. Niestety, bielska scena dramatyczna, czyli Teatr Polski, odwołała wszystkie spektakle do 18 października. Życzymy aktorom szybkiego powrotu do zdrowia i na scenę Teatru Polskiego.

Odbędą się natomiast wszystkie koncerty Bielskiego Centrum Kultury organizowane przez tę instytucję w tym tygodniu. 14 października o godz. 18.00 w BCK zaplanowano kolejny z popularnego i lubianego cyklu Koncert dla wszystkich. Muzykę słonecznej Hiszpanii zaprezentują Orkiestra im. Telemanna oraz soliści.

5. Festiwal Muzyki Crossover – planowany najpierw wiosną tego roku, później jesienią, w związku z pandemią został przeniesiony na dni 28-30 maja przyszłego roku. Organizatorzy tego festiwalu - znakomici muzycy zespołu The ThreeX - postanowili przygotować Jesienny Crossover, który odbędzie się 17 października o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury. Będzie to koncert tria The ThreeX - wraz z gośćmi - promujący najnowszą płytę tego zespołu. Gośćmi specjalnymi The ThreeX będą Joanna Kołaczkowska z kabaretu Hrabi, puzonista Zoltan Kiss ze słynnego austriackiego septetu dętego Mnozil Brass oraz Czesław Jakubiec - śpiewak operowy, który od lat z powodzeniem łączy dwa światy – muzyczny i komediowy.

18 października prawdziwa gratka dla miłośników Siesty w drodze z Marcinem Kydryńskim - koncert Yamiego. Jak go przedstawia Marcin Kydryński, Yami to as basu, mistrz gitary, rozchwytywany kompozytor – ale przede wszystkim wokalista o czułym głosie. Ze względu na ograniczenia pandemiczne Yami ze swoimi muzycznymi przyjaciółmi zaśpiewa w Bielskim Centrum Kultury tego wieczoru dwa razy - o godz. 18.00 i 20.00.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy