Powstała Orkiestra Orkiestr, wkrótce rusza 10. edycja Męskiego Grania

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 07.06.2019 14:00, PAN
Powstała Orkiestra Orkiestr, wkrótce rusza 10. edycja Męskiego Grania


Przed dekadą polska sceną muzyczną zawładnęły kobiety. Wówczas zrodził się pomysł na Męskie Granie, czyli cykl letnich koncertów, które miały promować po pierwsze męskich twórców, po drugie polską scenę muzyczną w ogóle. Potrzebny by solidny mecenas i tym stała się Grup Żywiec.

Dzięki Męskiemu Graniu fani przypomnieli sobie o takich artystach jak Wojciech Waglewski czy Lech Janerka, a światu pokazali się młodzi: Organek, Smolik, Kortez czy Dawid Podsiadło. Warto o tym pamiętać, bo dziś w Męskim Graniu funkcjonują także kobiety. I dobrze, bo takie gwiazdy jak Nosowska czy Monika Brodka dodają imprezie nie tylko uroku.

Wkrótce rusza 10. edycja imprezy. Z tej okazji stworzona została supergrupa - Orkietra Orkiest, która w Warszawie i w Żywcu zagra wszystkie dotychczasowe single Męskiego Grania. A tych przebojów jest całkiem sporo, czasem nie zdajemy sobie sprawy, że powstały specjalnie na letni cykl firmowany przez piwnego potentata. Hitem jubileuszowe trasy będzie "Sobie i Wam" stworzone przez Zalewskiego, Nosowską, Igo i Organka.

24 sierpnia gwiazdy dotrą do Żywca, a wśród występujących gwiazd zobaczymy m.in.: Macieja Maleńczuka, Brodkę, Nosowską, Organka, Melę Koteluk, Lecha Janerkę, Smolika i Wojciecha Waglewskiego.

Bilety na Męskie Granie można nabywać od 6 czerwca.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy