Skolnity w Wiśle – ponowne otwarcie na majówkę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 30.04.2020 14:30, INFORMACJA PRASOWA
Skolnity Ski & Bike na wiosnę planował huczne otwarcie dwóch kolejnych zjazdowych tras rowerowych, niestety covid-19 pokrzyżował plany. Wielkie otwarcie zostanie przesunięte, jednak na rower można przyjechać już w majówkę! Wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa dzięki, którym rowerzyści i turyści piesi będą mogli odwiedzić kompleks.
Skolnity w Wiśle – ponowne otwarcie na majówkę

Skolnity Ski & Bike w Wiśle w skrócie

Kolej linowa Skolnity nazywana jest „Dachem Wisły” ponieważ znajduje się w samym centrum Wisły. Całorocznie zaprasza do skorzystania z czteroosobowej kolei linowej o długości 800 metrów. Zimą jest dynamicznie rozwijającą się stacją narciarską. Latem postawiła na sport i wypoczynek. Na terenie kompleksu znajdują się tarasy widokowe, aleja rzeźb, Karczma na Skolnitym, specjalna strefa zabawy dla dzieci oraz zagroda ze zwierzętami. Dla aktywnych Skolnity przygotował trzy rowerowe trasy enduro.

Od 1 maja jesteśmy otwarci!

Nie od dziś wiadomo, że kondycja psychiczna i fizyczna idą w parze dlatego bardzo zależało nam na otwarciu kompleksu. Skolnity to obecnie 3 trasy rowerowe o łącznej długości 9 kilometrów oraz spory obszar na górnej i dolnej stacji kolei. Zapraszamy rowerzystów oraz turystów pieszych, który chcą złapać oddech w tym trudnym dla wszystkich czasie. Dla miłośników naszej pizzy mamy również dobrą wiadomość ponieważ Karczma na Skolnitym zachęca: „Jesteśmy otwarci! Zamów na wynos”.


Nowe zasady bezpieczeństwa

W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników przedstawiamy dokładne informacje o nowych zasadach:

 1. Zachowaj dystans 2 m od innych turystów. Na wycieczkę wybierz się z osobami, z którymi przebywasz na co dzień.

 2. Zakrywaj usta i nos. Skorzystaj z chusty, maseczki lub buffa, załóż także rękawiczki, pamiętaj o zachowaniu dystansu 2 m.

 3. Na terenie ośrodka, w pobliżu kas, toalet, kolei linowej oraz karczmy będą znajdować się płyny do dezynfekcji.

 4. Najważniejsze elementy kolei krzesełkowej są regularnie dezynfekowane. Zalecamy i sugerujemy jednak jazdę w rękawiczkach.

 5. Na krzesełku kolei mogą podróżować maksymalnie dwie osoby na skrajnych siedziskach (wyjątkiem jest najbliższa rodzina).

 6. Zachęcamy do płatności bezgotówkowych kartą, telefonem.

 7. Czekając w kolejce, prosimy zachować bezpieczną odległość od innych oczekujących turystów.

 8. Przed wejściem na kolej dostępne będą jednorazowe rękawiczki(do wyczerpania zapasów).

 9. Pamiętaj, że w lasach jest bardzo sucho, nie pal papierosów i nie używaj otwartego ognia.

 10. Plac zabaw jest nieczynny.

 11. Wypożyczalnia rowerów jest nieczynna.

Jednokierunkowe trasy rowerowe

Obecnie Skolnity oferuje 3 trasy rowerowe wybudowane przez Southern Gravity Company. Zielony Zygzak, Niebieska Fala i Czerwona Strzała to trasy górskie o różnym stopniu trudności. Trasy rozpoczynają się na górnej stacji kolei linowej. Transport rowerów na górną stację umożliwiają specjalne haki do podwieszenia rowerów za ramę bądź koło. Przewóz rowerów nie wiąże się z dodatkowym stresem, ponieważ obsługa stacji pomaga w transporcie. Obowiązkowym wyposażeniem rowerzysty jest kask oraz sprawny rower górski, zalecamy również jazdę z ochraniaczach na kolana i łokcie. Opis tras i rekomendacja znajduje się na naszej stronie: https://skolnity.pl/trasy-enduro/

Karczma na Skolnitym: Zamów na wynos

W trosce o zdrowie naszych klientów dbamy o najwyższe standardy bezpieczeństwa odkażając nasze stanowiska pracy. Nasz personel został przeszkolony zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych oraz posiada niezbędną wiedzę aby zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. W trakcie pobytu u nas będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej z daniami na WYNOS. Potrawy będą wydawane przez specjalne okienko przygotowane w wejściu do karczmy. Lista dostępnych rodzajów pizzy oraz dań będzie znajdować się przed wejściem.

Godziny otwarcia w majówkę: 10:00-19:00

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy