reklama

W weekendy koncerty - Dumni z BB

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 17.08.2021 10:33, fot. Lucek Cykarski/Bielskie Centrum Kultury
Kolejne koncerty Dumnych z BB w najbliższy weekend – oba na Rynku.
W weekendy koncerty -  Dumni z BB

W sobotnie, sierpniowe wieczory organizatorzy zapraszają na Rynek. Tak było i tym razem. Publiczność obejrzała spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego Viva Italia!. Aktorzy wykonali na scenie największe włoskie przeboje z prawdziwym żywiołem, południowym temperamentem i emocjami. Spektakl poprzedziło wspomnienie wybitnego aktora Teatru Polskiego i wspaniałego człowieka – Kazimierza Czapli. Wiadomość o jego śmierci dotarła do Bielska-Białej w dniu koncertu. Prezydent miasta Jarosław Klimaszewski mówił ze sceny: Mimo wszystko, ponieważ dla świętej pamięci Pana Kazimierza i dla nich publiczność jest najważniejsza, wystąpią przed nami. Następnie poprosił wszystkich o powstanie i uczczenie aktora chwilą ciszy.

- Myślę, że Pan Kazimierz, który patrzy na nas z góry, wie, że - tak jak aktorzy mi to powiedzieli - Show must go on – dodał prezydent.

Zabrzmiało najpierw Volare, a potem cała seria najbardziej znanych włoskich piosenek. Aktorzy Teatru Polskiego wykonywali je często w dwóch językach – polskim i włoskim. Zaprezentowali barwne, kolorowe show na głosy - z Acapulco, Felicita, L'Italiano i przebojami operetkowymi, dla tłumnie wypełniającej Rynek widowni.

Niedzielny koncert tradycyjnie odbył się w Parku Słowackiego. Przed publicznością wystąpiła Jazz Band Ball Orchestra & Stanley Breckenridge z mieszanką swingu i bluesa.

Kolejne koncerty Dumnych z BB w najbliższy weekend – oba na Rynku. 21 sierpnia z muzyką bałkańską wystąpi Propabanda, dzień później odbędzie się finał Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Bajkowej – Twoja Bajka, wystąpi Studio Accantus.

źródło: UM Bielsko-Biała


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy