Wejście na wieżę widokową na Szyndzielni za darmo!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 21.09.2022 14:26,
Z okazji Światowego Dnia Turystyki na wieżę widokową na Szyndzielni będzie można wejść za darmo.
Wejście na wieżę widokową na Szyndzielni za darmo!

We wtorek, 27 września, Kolej Linowa Szyndzielnia włącza się aktywnie w obchody Światowego Dnia Turystyki i proponuje wizytę na wieży widokowej na Szyndzielni bez opłaty. Aby skorzystać z tej darmowej atrakcji, wystarczy zakupić bilet i wyjechać koleją linową na Szyndzielnię - ten sam bilet będzie upoważniał w tym dniu do darmowego wejścia na wieżę widokową, która znajduje się przy górnej stacji kolei linowej na Szyndzielni. Kolej kursuje od godz. 9 do godz. 17.30.


Szczegółowe informacje dostępne na stronie: http://kolej-szyndzielnia.pl/

Z platformy widokowej roztacza się panorama naszego miasta, Beskidu Małego, Śląskiego i Żywieckiego; widać z niej także Babią Górę , Pilsko i Tatry. Dzięki 25-krotnemu powiększeniu lunety obserwacyjnej, szczyty górskie są prawie na wyciagnięcie ręki.

Oprócz wieży widokowej można obejrzeć miniekspozycję historycznych wagoników używanych w latach 1953-2016 mieszczącą się w górnej stacji kolei na Szyndzielni.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy