Bielskie kapielisko Panorama otwarte po remoncie

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 30.06.2023 08:45,
Kąpielisko Panorama znowu funkcjonuje w zupełnie nowej formie, która nastawiona jest na rodzinny, czynny wypoczynek nad wodą.
Bielskie kapielisko Panorama otwarte po remoncie

29 czerwca oficjalnie otwarto zmodernizowane kąpielisko Panorama. Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, symbolicznie otworzył basen, rzucając na jego wodę koło ratunkowe.

– Dzisiejsze otwarcie to wielkie wydarzenie, na które czekali mieszkańcy naszego miasta. Ostatni pływak na tym obiekcie pojawił się w 2019 roku, później była pandemia, brak środków i wojna na Ukrainie. Wszystko to nie sprzyjało tej inwestycji, jednak wiedząc, jak ona jest ważna dla mieszkańców Bielska-Białej, zdecydowaliśmy się na nią. W moim pokoleniu bardzo popularne było stwierdzenie: Budowaliśmy, budowaliśmy i zbudowaliśmy. I dzisiaj jest ten dzień. Bardzo się cieszę, że nadszedł, gdyż wielokrotnie mieszkańcy upominali się o ten basen. Dlatego mam nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni z niego i nadal będzie to ich ulubione miejsce do spędzania wolnego czasu nad wodą - powiedział prezydent Jarosław Klimaszewski.

Zgromadzeni licznie goście, w śród których byli posłowie na sejm i radni Rady Miejskiej Bielska-Białej, oglądali wszystkie atrakcje jakie, szczególnie na dzieci, czekają na odnowionym kąpielisku.

W trakcie uroczystości ratownicy zaprezentowali sposoby udzielania pierwszej pomocy osobom topiącym się, a dzieci i młodzież z Nowego Klubu Pływackiego pokazała, jak wygląda lekcja nauki pływania.


źródło: UM Bielsko-Biała, fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy