Policjanci oddali krew dla chorego kolegi

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 25.11.2020 09:13,
Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zorganizowali wczoraj zbiórkę krwi.
Policjanci oddali krew dla chorego kolegi

Cel był szczytny, bowiem chodziło o pomoc dla młodszego inspektora Marka Swędraka, Zastępcy Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, który zmaga się z COVID-19. Policjant przebywa obecnie w jednym z mazowieckich szpitali, a jego stan jest poważny.

Do akcji zgłosili się policjanci, mundurowi emeryci, pracownicy cywilni bielskiego pododdziału, a także członkowie rodzin tych osób. W sumie, pomimo trudności wynikających z panującej epidemii, zgłosiło się prawie 30 osób, od których pobrano 13 litrów krwi.

Przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej powstał Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Zrzesza już ponad 62 członków. Oddając honorowo krew, policjanci ratują życie i zwiększają świadomość potrzeby regularnego dzielenia się tym życiodajnym płynem nie tylko w środowisku policyjnym, ale też wśród swoich bliskich i znajomych. Na początku czerwca mundurowi i pracownicy cywilni wapienickiej jednostki prewencji zorganizowali akcję „Razem dla Grzesia”, a słodycze, które otrzymali w ramach posiłku regeneracyjnego, przekazali w tym tygodniu podopiecznym z Domu Dziecka w Bielsku-Białej. Słodkości z wczorajszej akcji też trafią do dzieci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy