Przypominają o obowiązku odśnieżania chodników przyległych do nieruchomości.

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 25.11.2021 14:16,
Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przypomina o obowiązku odśnieżania chodników przyległych do nieruchomości.
Przypominają o obowiązku odśnieżania chodników przyległych do nieruchomości.

Zimą trzeba liczyć się z opadami śniegu, który utrudnia poruszanie się po chodnikach. Dlatego Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przypomina właścicielom, zarządcom lub administratorom nieruchomości o obowiązku usuwania śniegu i lodu sprzed ich budynków.

Obowiązek odśnieżania chodników znajdujących się przed posesjami wynika bezpośrednio z ustawy. Przepisy i ich wykładnia jasno wskazują, że przez chodnik położony bezpośrednio przy granicy geodezyjnej nieruchomości rozumieć należy chodnik biegnący wzdłuż granicy tej nieruchomości. W związku z tym jakiekolwiek oddzielenie tego chodnika od granicy nieruchomości innym gruntem, np. trawnikiem czy inną zielenią nie zwalnia zarządcy sąsiedniej nieruchomości od obowiązku utrzymania jej w czystości i porządku. Zarządcy zobowiązani są także do składowania śniegu na skraju chodnika tak, by nie powodował utrudnień w ruchu pieszym i kołowym. Zabronione jest przy tym wyrzucanie śniegu i lodu na ulicę.

Jednocześnie przypomina się o bezpiecznym i regularnym usuwaniu sopli i nawisów śnieżnych z połaci dachów.

Przy okazji Miejski Zarząd Dróg apeluje także do kierowców o parkowanie samochodów w miejscach, w których nie będą utrudniały odśnieżania i wykonywania innych prac związanych z zimowym utrzymaniem dróg.


- Należy pamiętać, że pojazdy zaparkowane na jezdniach, szczególnie tych węższych, mogą wręcz całkowicie uniemożliwić przejazd ciężkich pługów i posypywarek. Pamiętajmy, że dbałość o czystość i porządek na terenie Bielska-Białej jest wspólnym obowiązkiem samorządu oraz mieszkańców. Prosimy zatem Państwa o należyte dopełnienie ustawowego obowiązku. Dbajmy razem o nasze bezpieczeństwo - apeluje MZD.

źródło: UM Bielsko-Biała, foto: MZD

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy