Akcja policji i innych służb nad rzekami i w górach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 11.04.2020 16:03,
Akcja policji i innych służb nad rzekami i w górach
Mundurowi razem ze strażnikami kontrolują tereny leśne i wodne.


- Ich celem jest nie tylko kontrola przestrzegania przepisów porządkowych wydanych w celu ograniczenia zwalczania epidemii. Stróże prawa i odpowiednie służby kontrolują przede wszystkim, czy na terenach tych nie dochodzi do kłusownictwa lub szkodnictwa albo kradzieży. Jest to reakcja na pojawiające się w przestrzeni publicznej opinie, że w wyniku wprowadzonych zakazów w lasach jest mniej turystów i może to ośmielać do takich procederów jak szkodnictwo leśne, kradzieże drewna z lasu lub kłusownictwo w lasach i na akwenach wodnych - informuje bielska policja.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Kobiernicach i Szczyrku przeprowadzili już kilka takich wspólnych patroli. Wspólne służby będą organizowane regularnie w celu przeciwdziałania takim procederom na wszystkich terenach leśnych i wodnych w bielskim garnizonie Policji.


foto: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy