Akcja ratownicza na boisku w Czańcu

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 01.06.2019 08:15,
Akcja ratownicza na boisku w Czańcu

Jak informuje policja, 29 maja 2019 w miejscowości Czaniec (powiat bielski) miał się odbyć mecz piłkarski pomiędzy czwartoligowym LKS-em Czaniec a drużyną GKS Tychy. Spotkanie jednak nie doszło do skutku z powodu złego stanu murawy. Piłkarze LKS wyszli jednak na boisko, aby odbyć trening. W pewnym momencie 32-letni piłkarz upadł na murawę i stracił przytomność.

Natychmiast na pomoc ruszyli koledzy z drużyny w tym st. sierż. Piotr Świerczyński funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Z uwagi na stan mężczyzny, wskazujący na podejrzenie padaczki, policjant bezzwłocznie podjął czynności ratujące mężczyźnie życie. Razem z innymi zawodnikami policjant ułożył mężczyznę w bezpiecznej pozycji, okrył go kocem ratunkowym.

Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Przed przybyciem załogi pogotowia zawodnik odzyskał przytomność. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

34-letni st. sierż. Piotr Świerczyński jest policjantem Wydziału Kryminalnego KPP Wieliczka. W Policji pracuje 6 lat.


źródło: KPP Wieliczka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy