Akcja ratownicza na chodniku. Pomogli policjanci

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 13.11.2023 09:49,
Akcja ratownicza na chodniku. Pomogli policjanci

8 listopada policjanci - policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej st. post. Szymon Sładczyk i st. post. Sebastian Witkowski - w trakcie patrolu rejonu służbowego, jadąc ul. 3 Maja w Bielsku-Białej zauważyli osobę leżącą na skraju jezdni. Natychmiast zatrzymali pojazd i przystąpili do pomocy.

Jeden z policjantów wezwał na miejsce zespół ratownictwa medycznego i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego jednostki. Poszkodowaną była 76-letnia kobieta, przytomna bez możliwości poruszania się.

Policjanci dokonali oględzin ciała pod kątem złamań, a następnie ułożyli ją w pozycji bocznej bezpiecznej. Wstępnie opatrzono widoczne stłuczenie głowy, a następnie zabezpieczono kobietę kocem termicznym. Jak się okazało, z rozpytania poszkodowana oświadczyła, że choruje na cukrzycę, a spacerując straciła przytomność. Funkcjonariusze zabezpieczali poszkodowaną do momentu przybycia pogotowia. Jesteśmy dumni z Waszej postawy.

- Apelujemy by nie obawiali się Państwo udzielać pomocy. Samo podłożenie torebki czy innego miękkiego przedmiotu pod głowę jest już pomocą. Myśl o tym, że ktoś inny pomoże „bo przecież jestem w dużej grupie ludzi” może doprowadzić do opóźnienia w podjęciu akcji, która odgrywa często kluczową rolę w tych pierwszych chwilach po wypadku. Każdy z nas może znaleźć się w okolicznościach wymagających pomocy. Nie bójmy się zatem pomagać - informuje bielska komenda policji.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy