Bielscy policjanci rozdawali maseczki

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.05.2020 09:04,
Zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych jest obowiązkiem, ale i podstawowym środkiem ochrony osobistej.
Bielscy policjanci rozdawali maseczki
W akcję przekazywania obywatelom tych środków włączyli się także policjanci z bielskiej „dwójki”. W ręce mieszkańców Bielska-Białej, zwłaszcza seniorów, trafiły maseczki otrzymane od przedstawiciela


W związku z panującą epidemią Covid-19, od 16 kwietnia na terenie całego kraju obowiązuje zakrywanie ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych. W Bielsku-Białej w akcję przekazywania mieszkańcom uszytych maseczek włączyli się policjanci z drugiego komisariatu. Maseczki wielokrotnego użytku na ręce mundurowych przekazał przedstawiciel Rady Osiedla Wapienica. Wczoraj dzielnicowy z rejonu Wapienicy asp.szt. Marcin Adamczyk, podczas wspólnej służby ze strażnikiem miejskim, przekazał kilkadziesiąt maseczek na ręce Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Klub Seniora 60+ w Wapienicy, które zostaną rozdane osobom starszym i samotnym oraz wszystkim tym, którzy nie byli w stanie dotychczas zaopatrzyć się w maseczki ochronne. Część otrzymanych maseczek policjanci w trakcie służby rozdają wśród osób bezdomnych.

Bielscy stróże prawa kontrolują przestrzeganie nakazów i zakazów związanych z pandemią COVID-19, w szczególności w rejonie aeroklubu w Aleksandrowicach, rejonie Wapienicy, na bielskich Błoniach, Szyndzielni, Przegibku a także w innych miejscach atrakcyjnych turystycznie. Osoby, które nie stosują się do obowiązujących przepisów, muszą liczyć się z reakcją mundurowych. W okresie długiego weekendu policjanci będą nadal czuwali nad przestrzeganiem zasad dotyczących ochrony przed epidemią.

Policjanci podkreślają, że nasze odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń ma wpływ na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się pandemii.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy