Bielscy policjanci uratowali życie mężczyzny

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 15.03.2021 13:57,
Dzięki błyskawicznej reakcji stróżów prawa z bielskiego oddziału prewencji nie doszło do tragedii.
Bielscy policjanci uratowali życie mężczyzny
W sobotnie (13.03) przedpołudnie mundurowi Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej patrolowali okolice ulicy Pocztowej w Bielsku-Białej. Około godziny 11.00 zauważyli jak mężczyzna jadący rowerem upada na jezdnię.

Sierż szt. Grzegorz Greń, sierż.szt. Arkadiusz Pietrzycki, sierż. Damian Ścieszka oraz st.post. Patryk Kolber natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


Mężczyzna nie dawał oznak życia i nie oddychał. Mundurowi udrożnili drogi oddechowe i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na miejsce wezwali załogę karetki pogotowia. Inny patrol który pełnił służbę również w tym rejonie dostarczył im urządzenie AED, które znajdowało się przy wejściu na teren bielskich Błoni.

Policjanci użyli urządzenia AED, a w odstępach międzyczasowych uciskali klatkę piersiową i prowadzili wentylację. Po około 15 minutach reanimacji mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Do czasu przybycia pogotowia ratunkowego mężczyzna został ułożony w pozycji bocznej ustalonej i zabezpieczony przed wychłodzeniem folią termoizolacyjną. 75-letni mężczyzna zabrany został do szpitala, a jego życiu nie zagrażało już niebezpieczeństwo.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy