Cztery auta uszkodzone w wyniku kolizji

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.10.2020 17:20,
Deszczowa pogoda ma swoje przełożenia na sytuację na drogach.
Cztery auta uszkodzone w wyniku kolizji

Do kolizji z udziałem aż czterech samochodów doszło w piątek (16.10) około 12.30 w Ciścu na ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Będący na miejscu policjanci ustalili, że 35-latek, kierując fordem galaxy, nie zachował ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go audi.

Ten, siłą odrzutu uderzył w opla astrę, który w wyniku uderzenia, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo, z jadącym prawidłowo z przeciwnego kierunku vw passatem. W wyniku zdarzenia dwie pasażerki passata z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Jak ustalili policjanci wszyscy kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. Sprawca kolizji za naruszenie przepisów ruchu drogowego otrzymał mandat karny.

- Opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok, mokra, często pokryta liśćmi, a przy tym śliska jezdnia to czynniki pogarszające warunki drogowe. Jedne powodują duże ograniczenie widoczności, drugie zaś zdecydowanie wydłużają drogę hamowania. Okres jesienno – zimowy charakteryzuje się także koniecznością zmniejszenia prędkości z jednoczesnym zwiększeniem odległości od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość BEZPIECZNĄ! - apelują policjanci.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy