Zarzuty dla wandala za zdewastowanie przystanku

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 14.10.2020 09:11,
Za uszkodzenie mienia grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Wandal-recydywista będzie także musiał pokryć koszty ponad 700 złotych za uszkodzoną wiatę.
Zarzuty dla wandala za zdewastowanie przystanku

Jak informuje bielska policja, do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 20. Policjanci z referatu antynarkotykowego pełnili ponadnormatywną służbę patrolową finansowaną przez bielski ratusz. Mundurowi usłyszeli komunikat radiowy nadany przez dyżurnego miejskiego o trzech mężczyznach, z których jeden miał rozbić wiatę na przystanku przy bielskiej ulicy Browarnej.

Huk tłuczonego szkła usłyszał jeden z mieszkańców, który powiadomił oficera dyżurnego bielskiej komendy i ruszył w ślad za trzema mężczyznami, którzy kręcili się wcześniej przy przystanku. Stróże prawa byli w pobliżu i natychmiast udali się w poszukiwania chuliganów. Zauważyli osoby odpowiadające rysopisowi w okolicy ulicy Piotra Skargi, tam odcięli im drogę ucieczki.

26-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia przystanku wartości ponad 700 złotych, za które grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Po sprawdzeniu jego kartoteki karnej okazało się, że to nie pierwszy taki wybryk. Wcześniej odsiadywał już wyrok w więzieniu za podobne przestępstwo. Jako recydywista musi liczyć się z surowszym potraktowaniem go przez sąd, który niebawem zdecyduje o jego losie. Będzie także musiał zapłacić za naprawę rozbitej wiaty przystankowej na rzecz Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy