Dwóch nastolatków uratowało życie mężczyźnie

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 16.10.2019 14:10,
Bohaterska postawa nastolatków z Bielska-Białej! Michał i Bruno zobaczyli leżącego mężczyznę i nie przeszli obok obojętnie. Okazało się, że nieznajomy nie jest pijany, a dostał zawał serca.
Dwóch nastolatków uratowało życie mężczyźnie
Michał i Bruno to uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 22 im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej. Jakiś czas temu zostali uczestnikami niecodziennej sytuacji.

W trakcie przejażdżki rowerowej zauważyli mężczyznę, który leżał na chodniku. Nastolatkowie nie przejechali obok niego obojętnie, lecz zatrzymali się i postanowili sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Faktycznie potrzebował, okazało się bowiem, że mężczyzna dostał zawału serca. Chłopcy sprawnie wezwali pomoc oraz pozostali z nim oczekując na przybycie karetki. Wezwane przez nich pogotowie ratunkowe na czas pomogło poszkodowanemu.


W środę (16.10) chłopcom podziękował szef bielskiej policji. Podczas uroczystości pasowania uczniów klas pierwszych nastoletni bohaterowie zostali wyróżnieni przez Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztofa Herzyka.

Okolicznościowy list komendanta adresowany do Michała i Bruna odczytał Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. sztab. Andrzej Chmiel.

Szef bielskiego garnizonu podkreślił w liście, że nikt z nas nie ma wpływu na to, jakich zdarzeń staje się świadkiem lub uczestnikiem. Nie każdy jednak potrafi i chce zachować się tak, jak należy. Wskazał, że ich postawa jest godna wyróżnienia i naśladowania nie tylko przez ich koleżanki i kolegów, ale przez każdego człowieka.

Postawa Michała i Bruna napawa optymizmem, że młode pokolenie wychowywane jest w poczuciu odpowiedzialności za swoje zachowanie i szacunku do drugiego człowieka.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy