Kto zastrzelił wilka? Policja prowadzi śledztwo

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 02.07.2019 13:54, red
Kto zastrzelił wilka? Policja prowadzi śledztwo
1 lipca policja ze Skoczowa poinformowała o znalezieniu martwego wilka w korycie potoku Węgierski w Brennej, w Beskidzie Śląskim.

- Wilk, dorosły samiec w wieku około 6-7 lat, został zastrzelony z broni palnej dzień lub dwa dni wcześniej na terenie obwodu łowieckiego nr 189. Sądząc po wieku i kondycji mógł to być samiec rozmnażający się w jednej z dwóch wilczych grup rodzinnych żyjących na terenie Beskidu Śląskiego. Obecnie grupy te wychowują swoje 6. tygodniowe szczenięta. Brak rodzica może mieć istotny wpływ na ich przeżycie – informuje Stowarzyszenie dla Natury "Wilk"

Wilk został zastrzelony na terenie obszaru Natura 2000 Beskid Śląski, który utworzono m.in. dla ochrony lokalnej populacji tego drapieżnika. Wilk znajduje się w Polsce pod ścisłą ochroną.


foto: Stowarzyszenie dla Natury "Wilk"

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy