Mandat za rozmowę w czasie jazdy przez telefon. Policja podsumowała akcję

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 17.09.2019 18:08,
Mandat za rozmowę w czasie jazdy przez telefon. Policja podsumowała akcję

We wtorek (17.09) policjanci z bielskiej drogówki prowadzili działania pod nazwą „Telefony”. W akcji wzięło udział blisko 40 mundurowych, którzy skontrolowali ponad 120 pojazdów. Ujawniono 124 wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 23 przypadki nieprzepisowego korzystania z telefonu. Wobec sprawców naruszeń prawa stosowano środki oddziaływania wychowawczego oraz mandaty karne.

- Wysoka grzywna i punkty karne nie są najgorsza konsekwencją łamania prawa. Korzystanie z telefonu często jest pośrednią lub bezpośrednią przyczyną wypadków drogowych — śmierć i utrata zdrowia to zagrożenia, które wynikają z prowadzonej podczas jazdy w nieprzepisowy sposób rozmowy lub pisania wiadomości tekstowych. - podkreslają policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy