Miał 3,5 promila. Jechał od krawężnika do krawężnika

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 15.04.2021 10:42,
Jak się okazało, 49-letni kierowca miał już raz cofnięte uprawnienia.
Miał 3,5 promila. Jechał od krawężnika do krawężnika

Jak informuje bielska policja, w środę (15.04) wieczorem policjanci z wydziału prewencji patrolowali bielską ulicę Sobieskiego, kiedy ich uwagę zwrócił osobowy fiat.

Jak się okazało, pojazd poruszał się całą szerokością drogi i najeżdżał na krawężniki. Mundurowi postanowili skontrolować kierującego, dlatego zatrzymali pojazd do kontroli. Po podejściu do siedzącego za kierownicą mężczyzny okazało się, że jest kompletnie nietrzeźwy, ledwo trzymał się za kierownicą, a po opuszczeniu samochodu z trudnością trzymał równowagę.

Po zbadaniu 49-letniego bielszczanina alkomatem wyszło na jaw, że w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu. Nie miał prawa jazdy, które zostało mu zabrane decyzją administracyjną o cofnięciu uprawnień.

- Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnej izby zatrzymań, a pojazd został odholowany na policyjny parking. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za który grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - poinformowali bielscy policjanci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy