Mieszkańcy z policjantami uratowali życie choremu 67-latkowi

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 28.11.2019 11:00, ap
Wyczerpany i chorujący na cukrzycę senior utknął w lesie. Został przypadkowo znaleziony przez turystę. Mieszkańcy Kóz i policjanci z Kobiernic pomogli 67-latkowi wrócić do domu.
Mieszkańcy z policjantami uratowali życie choremu 67-latkowi
Do zdarzenia doszło w sobotę po południu w Kozach.Jedną z tamtejszych leśnych dróg wracał turysta, który na szlaku spotkał seniora. Mężczyzna wyraźnie opadł z sił i nie potrafił sam wydostać się z lasu. Turysta, który sam nie był w stanie mu pomóc, wezwał służby ratownicze.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kobiernicach jako pierwsi przyjechali na miejsce i rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Niestety nigdzie przy głównym trakcie nie mogli znaleźć osoby ze zgłoszenia.

- Dopiero gdy przedarli się przez leśne zarośla, znaleźli wychłodzonego i przemoczonego seniora. Był on wyczerpany, nie potrafił wstać i pójść nawet z pomocą stróżów prawa. Trudny teren leśny uniemożliwiał szybkie dotarcie innych służb, dlatego policjanci poprosili o pomoc pobliskich mieszkańców - relacjonuje asp. Roman Szybiak z bielskiej komendy.

Okoliczni mieszkańcy nie odmówili i razem z mundurowymi pomogli mężczyźnie wydostać się z lasu. Okazało się, że senior mieszkał niedaleko miejsca, gdzie utknął, a w domu czekała zaniepokojona siostra.

Stróże prawa, gdy ustalili, że choruje na cukrzyce, wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Medycy po udzieleniu pomocy mężczyźnie przekazali 67-latka pod opiekę rodzinie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy