Oszuści zatrzymani przy dworcu

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 22.09.2021 12:27,
Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 44-latka podejrzanego o kradzież wartego tysiąc złotych roweru i 48-letniego pasera podejrzewanego o pomoc w zbyciu pochodzącego z przestępstwa jednośladu.
Oszuści zatrzymani przy dworcu

W niedzielę wieczorem dyżurny bielskiej komendy odebrał zgłoszenie od jednego z podróżnych przy głównym dworcu kolejowym w Bielsku-Białej o mężczyźnie, który próbował sprzedać górski rower za podejrzanie niską kwotę, zagadując przypadkowych przechodniów.

Zgłaszający podejrzewał, że rower mógł zostać skradziony, dlatego zawiadomił policję i podał rysopis. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy na kładce nad ulicą Warszawską zauważyli dwóch mężczyzn prowadzących rower. Po wylegitymowaniu ich i sprawdzeniu numeru seryjnego roweru potwierdzili, że został on skradziony niespełna tydzień wcześniej na terenie powiatu bielskiego.

Stróże prawa ustalili, że 44-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego jest odpowiedzialny za kradzież wartego blisko tysiąc złotych jednośladu, a 48-letni bielszczanin pomagał mu właśnie w zbyciu pochodzącego z przestępstwa roweru, dopuszczając się paserstwa. Mundurowi zabezpieczyli skradziony pojazd, a podejrzewany o kradzież Małopolanin i jego paser trafili do policyjnego aresztu.

Nazajutrz obydwoje usłyszeli zarzuty. 44-latek za kradzież może trafić do więzienia nawet na 5 lat, a 48-letniemu paserowi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy