Paralotniarz zawisł na drzewie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.08.2020 09:20, PG
Niebezpieczne sytuacje w górach.
Paralotniarz zawisł na drzewie

Jak informują ratownicy GOPR Beskidy, w poniedziałek (10.08.) w godzinach popołudniowych ratownicy wyjechali niemal równocześnie do dwóch zgłoszeń - paralotniarza, który zawisł w koronie drzewa na Górze Żar oraz do urazu stawu skokowego w rej. Skrzycznego.

Z kolei we wtorek (11.08.) o 15:00 zespół trzech ratowników (quad + karetka GOPR) wyjechał do wypadku paralotniarza, który w wyniku upadku z wysokości doznał urazu kręgosłupa w rej. lądowiska na Kaimówce.

W trakcie udzielania pomocy, na oczach ratowników, tandem (paralotniarz z pasażerem) zawisł na drzewie. Część zespołu przystąpiła do ewakuacji uwięzionych na ziemię - szczęśliwie bez żadnych urazów. Tuż po zakończeniu działań, w trakcie powrotu do CSR, po raz kolejny wypłynęły równocześnie zgłoszenia dwóch wypadków - rowerzysty na Błatniej z urazem kończyny górnej oraz kobiety, która w wyniku upadku na szlaku w rej. Magurki Wilkowickiej doznała skomplikowanego złamania podudzia. Ratownicy zakończyli działania po godzinie 20:00.

źródło:GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy