Pirat drogowy na motocyklu próbował przekupić policjantów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 18.09.2020 14:17,
Motocyklista wręczył policjantom kilka banknotów, a następnie powiedział, że przecież „mogą się jakoś dogadać”.
Pirat drogowy na motocyklu próbował przekupić policjantów

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę powiatu bielskiego, który przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 70 km/h. Pirat drogowy chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie wiążące się z utratą prawa jazdy, próbował przekupić policjantów.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie osieka na terenie Osieka, gdzie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motocykl marki Yamaha, jadący z prędkością 120km/h na odcinku z ograniczeniem prędkości do 50km/h.

- Podczas kontroli policjanci poinformowali sprawcę wykroczenia, którym okazał się 41–letni mieszkaniec powiatu bielskiego, o nałożeniu na niego mandatu i punktów karnych oraz zatrzymaniu prawa jazdy. Wtedy mężczyzna wyjął z portfela kilka banknotów, włożył je do dokumentów od pojazdu, a następnie przekazał je policjantom, ze stwierdzeniem, że „mogą się jakoś dogadać”. Funkcjonariusze poinformowali motocyklistę, że w ten sposób dopuścił się przestępstwa, więc zostaje zatrzymany. Podejrzany o przestępstwo korupcyjne trafił do oświęcimskiej komendy. Następnego dnia 41 – latek usłyszał prokuratorskie zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

źródlo: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy