Policjanci uratowali trzy osoby z pożaru

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 11.03.2020 11:59,
Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w środę (11.03) tuż przed 3.00.
Policjanci uratowali trzy osoby z pożaru
Dyżurny z komisariatu w Jasienicy odebrał zgłoszenie o pożarze jednego z budynków w Jaworzu. Na miejsce natychmiast zostali skierowali policjanci z nocnego patrolu, którzy pełnili służbę w pobliżu. Mundurowi dojechali na miejsce jeszcze przed strażakami. Przed budynkiem stał jeden z mieszkańców posesji, 52-letni zgłaszający, który powiedział policjantom, że wewnątrz znajdują się jeszcze trzy osoby w podeszłym wieku. Według jego relacji, nie potrafili oni sami opuścić zadymionych pokoi. Z pomieszczeń zlokalizowanych pod dachem wydobywał się gęsty, gryzący dym i iskry ognia.


W tej sytuacji życiu osób będących w budynku zagrażało poważne niebezpieczeństwo, dlatego stróże prawa natychmiast przystąpili do ich ewakuacji. Podczas wyprowadzania 76-latka straciła przytomność. Po przeniesieniu na podwórko, jeden z policjantów przystąpił do udzielania jej pierwszej pomocy, a drugi z mundurowych wrócił do płonącego domu i wyprowadził kolejnych dwóch seniorów: kobietę w wieku 78 lat i 80-letniego mężczyznę.

Na miejsce przyjechały 4 zastępy straży pożarnej, które ugasiły pożar, nim objął on cały budynek, a następnie oddymiły pomieszczenia. Policjanci ustalili, że ogień wybuchł najprawdopodobniej z powodu zwarcia instalacji elektrycznej. 76-latka, która chwilowo utraciła przytomność, została przez medyków zabrana do szpitala. Pozostałym seniorom zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy na miejscu i nie było potrzeby ich hospitalizowania.

Sierż. sztab. Adam Kubicius i st. sierż. Paweł Cichocki z Komisariatu Policji w Jasienicy udowodnili swoją postawą, że kiedy zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie nie wahają się zaryzykować swojego własnego. Dzięki ich zdecydowanemu działaniu trójka seniorów wyszła cało z płomieni.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy