Policjanci w ostatniej chwili uratowali 17-latkę, która miała myśli samobójcze

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 13.05.2019 09:47, red
Policjanci w ostatniej chwili uratowali 17-latkę, która miała myśli samobójcze
Mundurowi z Kobiernic w ostatniej chwili odnaleźli zaginioną 17-latkę z powiatu bielskiego. Dziewczyna wyszła z domu z myślami samobójczymi i nie było z nią kontaktu. Po kilku godzinach nieprzytomną, przemokniętą i wychłodzoną dziewczynę znaleźli policjanci, którzy udzielili jej pierwszej pomocy i przekazali pod opiekę ratownikom medycznym.

Jak informuje bielska policja, do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Po godzinie 23:00 do oficera dyżurnego z Kobiernic zgłosiła się zaniepokojona kobieta, który powiadomiła o zaginięciu swojej 17-letniej córki. Według relacji zrozpaczonej kobiety życiu dziewczynki mogło zagrażać niebezpieczeństwo, bowiem miała myśli samobójcze.

- Z dziewczyną nie było kontaktu, miała wyłączony telefon komórkowy i ślad po niej zaginął. W poszukiwania natychmiast zaangażowano policjantów z Kobiernic i Bielska-Białej i oddziałów prewencji włącznie z policyjnymi psami tropiącymi - nie było wiadomo gdzie mogła się znajdować zaginiona. Szukała jej także rodzina i najbliżsi.

Po niecałej godzinie od rozpoczęcia akcji poszukiwawczej nieprzytomną, przemokniętą i w stanie hipotermii zaginioną dziewczynę znaleźli sierż.szt. Radosław Dendys i sierż. Dariusz Waluś z kobiernickiej Policji. Dziewczyna leżała nieprzytomna w zaroślach, a jej życie wisiało na włosku. Policjanci odratowali dziewczynę i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało ja do szpitala. Dzięki ich zaangażowaniu i doświadczeniu w akcjach poszukiwawczych udało się uratować życie zaginionej. W sytuacjach takich zaginięć, gdzie zagrożone jest życie i zdrowie, kluczowe są pierwsze godziny po zaginięciu. Stróże prawa z Kobiernic nie zawiedli – dzięki nim 17-latka została odnaleziona żywa i udało się ją uratować - informuje bielska policja.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy