Policyjny pościg za 17-latkiem. Dlaczego uciekał?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 27.06.2020 09:07,
Policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego.
Policyjny pościg za 17-latkiem. Dlaczego uciekał?

W środę około 19.25 w Ślemieniu, pełniący tam służbę policjanci z Gilowic, zauważyli jadącego na motorowerze mężczyznę. Pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych, dlatego policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Ten jednak zignorował go i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Pomimo użycia przez mundurowych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, kierowca kontynuował ucieczkę, łamiąc przepisy ruchu drogowego.

Po około kilometrze został zatrzymany. Piratem drogowym okazał się 17-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Jak się okazało był on trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania. Zapytany przez policjantów, dlaczego uciekał, stwierdził, że bał się konsekwencji za brak tablic rejestracyjnych. Teraz za popełnione przestępstwo 17-latkowi grozi kara nawet 5 lat więzienia. Odpowie też za popełnienie wykroczeń w ruchu drogowym.

Zgodnie z treścią art. 178b kodeksu karnego:

„kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”


źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy