Rajd pijanej kobiety z dożywotnim zakazem jazdy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 10.06.2020 09:30,
Kary jej niczego nie nauczyły.
Rajd pijanej kobiety z dożywotnim zakazem jazdy
Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 50-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. Kobieta mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu i posiadając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wsiadła za kierowcę samochodu i spowodowała kolizję. Gdy świadek zdarzenia chciał udaremnić jej dalszą jazdę, 50-latka ruszyła potrącając go. W szalonym rajdzie uszkodziła jeszcze jeden samochód. Dalszą jazdę udaremnili jej inni kierowcy oraz policjanci z żywieckiej drogówki.


Jak informuje żywiecka policja, w niedzielę około 14.30 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację, że w Żywcu na ul. Kopernika, najprawdopodobniej nietrzeźwa kierująca, potrąciła pieszego i uciekła. Dalszą jazdę udaremnili jej inni kierowcy oraz policjanci z żywieckiej drogówki, którzy przyjechali na miejsce. Jak ustalili mundurowi, około 15 minut wcześniej, 50-latka, cofając uderzyła w inny samochód i próbowała uciec z miejsca.

Gdy 67-letni mężczyzna, który widział to zdarzenie, próbował zabrać jej kluczyki, ta gwałtownie przyśpieszyła powodując upadek mężczyzny. W wyniku zdarzenia, 67-latek na szczęście nie doznał groźnych obrażeń ciała. Sytuację tę widzieli inni kierowcy, którzy powiadomili policję oraz ruszyli za kierującą. W międzyczasie, kobieta w szalonym rajdzie uszkodziła jeszcze jeden samochód.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 50-latka miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo miała dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 5 lat. Odpowie również za szereg wykroczeń w ruchu drogowym, których się dopuściła.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy