Seria wpadek z narkotykami. Jedna osoba aresztowana

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 16.07.2019 08:19,
Seria wpadek z narkotykami. Jedna osoba aresztowana
Policjanci ze Szczyrku w ubiegłym tygodniu podjęli interwencję na jednej z posesji Rybarzowicach, gdzie awanturował się nietrzeźwy 30-latek.

Patrol z Komisariatu Policji w Szczyrku, który przyjechał na miejsce zdecydował o doprowadzeniu agresywnego mężczyzny do izby wytrzeźwień. W międzyczasie przyjechał do niego znajomy z Bielska-Białej. Nie wiedział, że po drugiej stronie budynku Policjanci dopiero co zabrali jego nietrzeźwego kolegę do radiowozu.

Kiedy dowiedział się, że stróże prawa zabierają jego znajomego do bielskiej izby wytrzeźwień wszczął awanturę z mieszkańcami posesji. Odgłosy awantury usłyszeli mundurowi, którzy nie zdążyli jeszcze odjechać spod posesji. Postanowili uspokoić krewkiego mężczyznę. Podczas czynności służbowych okazało się, że w samochodzie, którym przyjechał schował pojemnik z podejrzaną zawartością. Kiedy policjanci przeszukali samochód znaleźli w nim ukryty pojemnik, a w nim amfetaminę. Na miejsce zostali wezwani dodatkowi mundurowi, którzy pomogli opanować sytuację.


Policjanci zabezpieczyli narkotyk, którego było ponad 100 gramów, a 39-latek trafił do policyjnego aresztu. Sprawą zajęli się kryminalni z bielskiego referatu antynarkotykowego. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratory, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a śledczy wystąpili z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Bielski sąd zdecydował o jego aresztowaniu na 3 miesiące. Teraz 39-latek w areszcie śledczym będzie oczekiwał na rozprawę i wyrok. Grozi mu nawet 8 lat za kratami.

xxx

Z kolei policyjni wywiadowcy z bielskiego wydziału prewencji w ciągu ostatniego weekendu zatrzymali,aż trzy osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. Nieumundurowane patrole w Kozach, Bestwinie i Bielsku-Białej zatrzymały dwóch 24-latków i jednego 22-latka, którzy posiadali zabronione substancje; dwóch marihuanę, a jeden amfetaminę. Za posiadanie środków odurzających grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat. Zero tolerancji - to zasada jaką kierują się bielscy policjanci w zwalczaniu tego procederu.

W piątkowy wieczór w Kozach na ulicy Chmielowej uwagę policjantów zwrócił uwagę młody mężczyzna, który podejrzanie się zachowywał. Stróżów prawa nie zawiódł policyjny nos. Postanowili oni wylegitymować mężczyznę, a podczas sprawdzenia 24-letniego kozianina okazało się, że miał przy sobie marihuanę. W sobotę około godziny 22. policyjni wywiadowcy w rejonie ulicy Krakowskiej podczas czynności służbowych znaleźli u innego 24-latka marihuanę.

W niedzielny wieczór na bielskiej ulicy Gorkiego patrol wywiadowców zatrzymał 22-latka z Bielska-Białej, który posiadał przy sobie amfetaminę. Za posiadanie nawet narkotyków każdemu z nich grozi do 3 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy