Urządzenia na dezynfekcji na placach zabaw

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 28.08.2020 18:00,
Na części placów zabaw w mieście Wydział Gospodarki Miejskiej UM ustawił Czystozaury – czyli przyjazne dzieciom bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk.
Urządzenia na dezynfekcji na placach zabaw

Zasady higieny wpajane są nam do dziecka. Jak dobre przyzwyczajenia i grzeczność ułatwiają życie, tak stosowanie zasad higieny chroni przed wieloma chorobami. Dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, żeby więc ułatwić rodzicom dbanie o dezynfekcję rąk swoich pociech po zabawie, Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego zamontował na placach zabaw Czystozaury

- Są to specjalne dozowniki stworzone z myślą o dzieciach. Urządzenia w kształcie dinozaurów, poprzez swój sympatyczny wygląd, mają zachęcać najmłodszych do dbania o higienę rąk przed i po zabawie. Na najpopularniejszych placach zabaw zamontowanych zostało 10 sztuk Czystozaurów - informuje naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej UM Wiesław Maj.

Czystozaury można spotkać w parku Szósty Zmysł przy ul. Zielonej / ul. Broniewskiego, na Bulwarach Straceńskich, w Parku Słowackiego, przy ul. Krausa / ul. Chłopickiego, przy Bartniczej, przy ul. Adolfa Dygasińskiego oraz przy ul. Braci Gierymskich.

Bezdotykowe stacje uruchamiane są stopą po naciśnięciu specjalnego napędu. Co niezwykle ważne, każdy z Czystozaurów wypełniono specjalnym płynem odkażającym dla dzieci, który nie podrażnia i jest łagodny dla skóry, a do tego ma przyjemny owocowy zapach.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy