Zapłaciła na stacji fałszywym banknotem 200-złotowym

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 27.08.2020 09:22,
Kobieta szybko została zatrzymana.
Zapłaciła na stacji fałszywym banknotem 200-złotowym
W ręce policjantów z Jasienicy wpadła 28-letnia mieszkanka powiatu cieszyńskiego, która na jednej ze stacji paliw w Świętoszówce zapłaciła za paliwo nieprawdziwym banknotem 200-złotowym.

Kiedy szef stacji zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, powiadomił Policję i ruszył za jej pojazdem. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie kobieta usłyszała zarzut oszustwa. Teraz grozi jej kara do 8 lat więzienia.


Jak informuje policja, do zdarzenia doszło we wtorek w Świętoszówce. Około 16.00 na jedną ze stacji paliw przyjechała osobowym fiatem pewna kobieta. Zatankowała ona paliwo i zrobiła zakupy o wartości blisko 35 złotych. W kasie zapłaciła 200-złotowym banknotem, zabrała wydaną jej resztę i odjechała. Po chwili personel zorientował się, że zapłaciła banknotem prezentowym, opatrzonym napisem SOUVENIR. Kierownik stacji ruszył na poszukiwania kobiety. Powiadomił też miejscowy komisariat Policji. Kiedy zobaczył poszukiwaną na jednym z parkingów w Jasienicy, ujął ją i przekazał policjantom. Mundurowi zabezpieczyli także nieprawdziwy banknot.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mieszkanka powiatu cieszyńskiego usłyszała zarzut oszustwa, za które grozi jej kara do 8 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

- Przestrzegamy, aby płacąc lub przyjmując gotówkę zwracać uwagę na autentyczność banknotów, które znajdują się obiegu. W tym przypadku 200-złotówka w miejscu, gdzie znajdują się numery seryjne, miała napis „SOUVENIR”. Pieniądze prezentowe, wyprodukowane w celach rozrywkowych, są zazwyczaj łudząco podobne do prawdziwych banknotów i przez to nierzadko wykorzystywane przez oszustów - informuje bielska policja.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy