W nocy spłonął budynek

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 28.04.2020 09:13, red, foto: archiwum
Trudna akcja gaśnicza.
W nocy spłonął budynek

W poniedziałek (27.04) po godzinie 23:00 strażacy zostali zaalarmowani o pożarze budynku w Starej Wsi (gmina Wilamowice). Paliło się poddasze w budynku będącym w budowie oraz dach.

- W wyniku rozpoznania ustalono, że pożarem objęte jest całe poddasze wraz z dachem. Na miejscu działał już zastęp OSP Stara Wieś. Ustalono, że w budynku nie ma żadnych osób – informują bielscy strażacy.

Pożar był bardzo duży, w akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy z kilku jednostek. Mieli problemy z wodą, bo okazało się, że w sieci jest zbyt małe ciśnienie. Ostatecznie utworzono punkt czerpania wody stawu zlokalizowanego ok. 300 metrów od płonącego domu.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po przygaszeniu pożaru, po wejściu na poddasze garażu strażacy znaleźli 3 butle LPG. Schłodzili je do temperatury poniżej 60 C i wynieśli na zewnątrz.

Akcja strażaków zakończyła się o czwartej rano. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

- Policjanci ustalili, że pożar wybuchł w niezamieszkałym budynku w zaawansowanym stadium budowy. Nikt nie doznał obrażeń. Podczas akcji gaśniczej pracę walczącym z ogniem strażakom oraz zabezpieczającym miejsce zdarzenia policjantów utrudniało 2-óch mieszkańców powiatu bielskiego. Na próby uspokojenia ich zareagowali agresją i zaczęli znieważać strażaków i policjantów oraz naruszyli nietykalność cielesną kilku z nich. 21-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego niepełnoletni kompan do policyjnej izby dziecka. 21-latkowi za te występki grożą nawet 3 lata za kratami, a o losie nieletniego sprawcy czynu karalnego rozstrzygnie sąd rodzinny. Dokładną przyczynę i okoliczności pożaru wyjaśniają śledczy z Komisariatu Policji w Kobiernicach - informuje bielska policja.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy