Wieczorne potrącenie pieszego na drodze krajowej

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 11.09.2020 12:00, PG
W czwartek wieczorem doszło do poważnego wypadku drogowego.
Wieczorne potrącenie pieszego na drodze krajowej

Policjanci z bielskiej drogówki wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w czwartkowy (10.09.) wieczór w Czechowicach-Dziedzicach na DK-1. 45-letni pieszy został potrącony przez 60-letniego kierującego Skodą. Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność!

Do zdarzenia doszło około godziny 19.20 na drodze krajowej numer 1 w Czechowicach-Dziedzicach, w okolicach wyburzonego wiaduktu kolejowego, na remontowanym odcinku drogi. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący osobową skodą 60-letni mężczyzna potrącił pieszego, który wszedł na jezdnię z lewej strony bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, poza przejściem dla pieszych. Na skutek zdarzenia mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu. Kierujący Skodą był trzeźwy, a pieszemu została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo użytkowników dróg zależy przede wszystkim od nich samych. Kierowcy powinni wzmóc swoją czujność w szczególności po zmroku. Dotyczy to także pieszych – właściwe upewnienie się, czy przejście przez jezdnię jest bezpieczne, to podstawowa zasada bezpieczeństwa. Dla własnego bezpieczeństwa policja zaleca korzystać z elementów odblaskowych. Tego typu elementy pozwolą kierowcy dostrzec pieszego zdecydowanie wcześniej.


źródło: KMP Bielsko - Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy