900 tysięcy złotych dla sołeckich rad

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 15.07.2019 11:14, PAN
900 tysięcy złotych dla sołeckich rad
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego realizuje konkurs „Inicjatywa Sołecka”. Kwota przeznaczona dla powiatu żywieckiego i bielskiego to ponad dziewięćset tysięcy złotych (w województwie śląskim to 4,5 miliona złotych). W uroczystym podpisaniu umów z gminami z powiatów żywieckiego i bielskiego, które odbywało się w Starostwie Powiatowym w Żywcu, uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski.

- Dążymy do tego, by województwo śląskie rozwijało się w sposób zrównoważony, a mniejsze gminy i miasta miały takie same możliwości jak największe ośrodki miejskie. Ten konkurs pozwala sołectwom zrealizować istotne dla nich zadania, które mimo stosunkowo niedużych nakładów finansowych, mają dużą wartość dla mieszkańców. To może być remont świetlicy, zakup strojów dla zespołu ludowego, czy przebudowa placu zabaw – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

Sejmik Województwa Śląskiego udzielił 238 zadaniom pomoc finansową w formie dotacji celowych, która trafiła do 84 gmin w województwie,
w tym 34 umowy na realizacje zadań w 16 gminach powiatu żywieckiego i bielskiego

Po uroczystym podpisaniu umów w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”, marszałek Jakub Chełstowski wziął udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej i oddaniu do użytku sali poświęconej komendantowi posterunku na Zabłociu, przodownikowi Józefowi Szczepanikowi w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu. Następnie, razem ze Starostą Żywieckim Andrzejem Kalatą, odwiedził teren budowy nowego Szpitala Powiatowego w Żywcu, którego zakończenie planowane jest na październik tego roku, a pierwsi pacjenci mają trafić wiosna 2020 roku.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy