Bielskie Starostwo wstrzymuje wstrzymuje przyjmowanie interesantów

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 13.03.2020 14:34, INFORMACJA PRASOWA
Zmiany także w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej.
Bielskie Starostwo wstrzymuje wstrzymuje przyjmowanie interesantów

W związku z zagrożeniem koronawirusem od najbliższego poniedziałku - 16 marca do odwołania Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej wstrzymuje przyjmowanie interesantów.

Poniżej komunikat w tej sprawie.

Obecnie najważniejsze zadanie, to nie dopuścić do rozprzestrzenienia się wirusa. Stosujmy się do zaleceń epidemiologicznych. Obecnie najważniejsze dotyczą pozostawania w domach i ograniczania spotkań, w szczególności unikania dużych skupisk ludzi.

Zapewniamy, że urząd będzie pracował i obsługiwał w miarę możliwości mieszkańców. Prosimy o kontakt z poszczególnymi wydziałami: telefoniczny, e-mailowy oraz przez ePUAP i SEKAP, a także załatwianie tylko pilnych spraw.

Jednym z najbardziej obleganych w naszym starostwie jest wydział Komunikacji i Transportu. W związku z tym, informujemy, że:

*wszystkie wizyty umówione poprzez internet zostają odwołane,

*od 16 marca będzie możliwość składania wniosków i dokumentów (również tablic rejestracyjnych) tylko poprzez pocztę,

*nowe dowody rejestracyjne wraz z dokumentami i tablicami rejestracyjnymi zostaną Państwu wysłane pocztą.

*obecna sytuacja epidemiologiczna jest traktowana jako "siła wyższa" w rozumieniu przepisów KPA (kodeksu postępowania administracyjnego). Tym samym wyłącza ona karanie z tytułu naruszenia art. 140 mb Prawa o ruchu drogowym.

Prosimy naszych mieszkańców o wyrozumiałość. Dbajcie o siebie i bliskich, wspólnie damy radę!"

- informuje bielskie Starostwo Powiatowe

Zmiany także w obsłudze mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej.

Od poniedziałku 16 marca aż do odwołania wszystkie wydziały Urzędu Miejskiego będą przyjmowały wyłącznie tych mieszkańców, którzy wcześniej umówią się za pośrednictwem miejskiej strony internetowej bądź telefoniczne.

jak zapowiadają urzędnicy, zasada ta będzie restrykcyjnie przestrzegana.

Osoby wcześniej nieumówione nie będą wpuszczane na teren Urzędu Miejskiego. Przypominamy jednocześnie, że wiele urzędowych spraw można załatwić przez ePUAP, mailowo i telefonicznie. - Zachęcamy więc do korzystania z tych sposobów komunikacji z Urzędem Miejskim - zachęcają urzędnicy.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy