Drony nad kominami i nowe czujniki. Czechowice-Dziedzice walczą ze smogiem

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 08.11.2019 13:05, ap, foto: UM Czechowice-Dziedzice
W Czechowicach-Dziedzicach po raz kolejny drony skontrolują, czym mieszkańcy palą w piecach. Ponadto w gminie pojawiły się dwa nowe czujniki do pomiarów jakości powietrza.
Drony nad kominami i nowe czujniki. Czechowice-Dziedzice walczą ze smogiem
Drony nad domami

Burmistrz Czechowic-Dziedzic informuje, iż w roku bieżącym odbędą się kolejne pomiary za pomocą bezzałogowych systemów latających.


- W wyniku lotów i pomiarów będzie możliwe wskazanie budynków generujących największe zanieczyszczenie powietrza. W takich przypadkach funkcjonariusze Straży Miejskiej będą wykonywać czynności kontrolne wskazanych przez dron nieruchomości - informuje UM w Czechowicach-Dziedzicach.

Pomiary będą wykonywane przez firmę Flytronic S.A. przy udziale Straży Miejskiej.

Nowe czujniki

Na terenie gminy zamontowane zostały kolejne dwa czujniki do pomiaru jakości powietrza Syngeos.

Obecnie pomiarów dokonują cztery takie urządzenia: w Czechowicach-Dziedzicach na budynkach Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 6 oraz na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ligocie i na terenie Szkoły Podstawowej w Zabrzegu.

Czujniki, oprócz stężenia PM 10 i PM 2,5, mierzą również temperaturę, wilgotność i ciśnienie. Odczyty tych parametrów prowadzone są co godzinę, w odniesieniu do normy średniodobowej.

Wyniki pomiarów prezentowane są na stronie internetowej urzędu miasta.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy