Oddział Neurologii został zawieszony! W drugim szpitalu nie ma miejsc!

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Na sygnale, Wiadomości, 08.11.2019 09:28, ap
Pacjenci mają ogromny problem! Szpital Miejski w Bielsku-Białej zawiesił działalność Oddziału Neurologii. W Szpitalu Wojewódzkim nie można przyjąć więcej osób! Łóżka i tak już stoją na korytarzu.
Oddział Neurologii został zawieszony! W drugim szpitalu nie ma miejsc!
Beskidzkie Centrum Onkologii –Szpital Miejski w Bielsku-Białej z dniem 1 listopada 2019 roku zawiesiło działalność oddziału neurologii. Powodem są braki kadrowe w placówce. Zawieszenie oddziału potrwać może do 30 kwietnia 2020 roku.


To ogromny problem dla pacjentów, ale i ... Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. W obecnej sytuacji szpital ten jest jedynym ośrodkiem zdrowia udzielającym świadczeń w tym zakresie dla blisko 700 tysięcy mieszkańców regionu.

Zdaniem Wojciecha Muchackiego, z-cy dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego, decyzja kierownictwa placówki prowadzonej przez gminę Bielsko-Biała jest nierozważna. Na oddziale neurologii w szpitalu znajduje się 37 łóżek. – W związku ze zwiększoną liczbą pacjentów, już teraz część z nich byliśmy zmuszeniu umieścić na korytarzu – mówi Wojciech Muchacki.

Szpital i nie ma możliwości przyjęcia kolejnych chorych, nawet z udarami mózgu, których stan wymaga hospitalizacji na oddziale neurologii. Pacjenci kierowani są do szpitali w: Wilkowicach, Cieszynie, Suchej Beskidzkiej i Tychach.

– Niestety możemy przyjąć wyłącznie osoby w stanach ostrego zagrożenia życia. Wszelkie pretensje proszę zatem kierować do dyrekcji Beskidzkiego Centrum Onkologii –Szpitala Miejskiego – dodaje dyrektor Muchacki.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy