Na Sole wybudowany zostanie nowy most

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 19.09.2019 15:13, PAN
Na Sole wybudowany zostanie nowy most
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju dofinansuje przebudowę mostu na Sole w gminie Porąbka kwotą 18 mln zł. w ramach programu „Mosty dla Regionów". Wybudowany zostanie nowy most na Sole.

- Nową przeprawę budujemy dla mieszkańców gminy Porąbka i mieszkańców powiatu bielskiego, by poprawić jakość ich życia i podnieść komfort podróżowania. Ten lokalny projekt może też stać się autostradą do inwestycji w powiecie bielskim – podkreśla wiceminister inwestycji i rozwoju Grzegorz Puda.


Inwestycja zakłada rozbiórkę tymczasowej przeprawy oraz budowę nowego mostu na Sole wraz z przebudową odcinków dróg prowadzących do mostu – drogi wojewódzkiej 948 i dróg powiatowych 4480S i 1456S.

Cały koszt przygotowania dokumentacji wynosi ok. 502 tys. zł, z czego ponad 401 tys. zł powiat otrzyma z budżetu państwa. Natomiast szacunkowy koszt budowy mostu wraz z drogami dojazdowymi wnioskodawca szacuje na ok 18 mln zł.

Nowy most zastąpi tymczasową przeprawę, na której prowadzony jest ruch wahadłowy oraz obowiązuje ograniczenie wagowe, co jest nie tylko utrapieniem kierowców, ale stanowi problem w przypadku konieczności przejazdu służb ratowniczych. - To inwestycja na którą ludzie czekają - zaznacza Puda, który jest posłem z regionu bielskiego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy