Promesy ratujące gminne budżety

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 14.08.2019 12:45, PAN
Promesy ratujące gminne budżety

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu wręczono kolejne transze promes na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Gwarancje finansowe dla Powiatu Żywieckiego oraz gmin Łękawica i Milówka w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazał Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz. Takie środki są dla gmin bezcenne, ponieważ odciążają lokalne budżety od inwestycji, które są konieczne do realizacji i wchodzą w zakres obowiązków poszczególnych jednostek samorządowych.

Dokonano także przeglądu zrealizowanych przez Powiat Żywiecki inwestycji powodziowych w miejscowościach Juszczyna, Cięcina i Kamesznica. W przeglądzie uczestniczyli: Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Szczeponek.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy