Inauguracja skoków narciarskich w Wiśle

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 07.10.2020 14:25, DK
Zawody odbędą się od 20 do 22 listopada, konkursy rozegrane zostaną na skoczni im. Adama Małysza w Malince.
Inauguracja skoków narciarskich w Wiśle
Wisła po raz kolejny dostąpiła zaszczytu organizacji zawodów inauguracyjnych sezonu 2020/2021 w skokach narciarskich. Zawody odbędą się od 20 do 22 listopada, konkursy rozegrane zostaną na skoczni im. Adama Małysza w Malince.

Tradycyjnie rywalizacja zostanie podzielona na trzy dni - w pierwszym dniu tj w piątek odbędą się kwalifikacje. Następnie w sobotę - zawody drużynowe a w niedzielę indywidualne.

Ubiegłoroczne zmagania drużynowe (Jakub Wolny, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch) jak i indywidualne (Kamil Stoch) Polacy zakończyli na trzecim miejscu.
Przed rokiem podczas inauguracji sezonu w Wiśle zwycięstwo w konkursie drużynowym odniosła reprezentacja Austrii. Na drugim stopniu podium stanęli Norwegowie, natomiast biało-czerwoni w składzie: Jakub Wolny, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęli wówczas trzecie miejsce. W konkursie indywidualnym najlepszy okazał się Daniel Andre Tande (Norwegia). Drugi był Anze Lanisek (Słowenia), a podium uzupełnił nasz reprezentant Kamil Stoch.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›