Kolejne zwycięstwo bielskich siatkarzy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 09.02.2020 10:15, PAN
Występujący w I lidze siatkarze BBTS Bielsko-Biała pokonali na wyjeździe Norwid Częstochowa i w tabeli zajmują drugie miejsce.
Kolejne zwycięstwo bielskich siatkarzy

Nie tylko starsi kibice pamiętają, że Częstochowa była swego czasu stolicą polskiej męskiej siatkówki. Do tamtejszego AZS przychodzili utalentowani zawodnicy, którzy wybijając się w grze zasilali później bogatsze kluby w kraju i za granicą. Obecnie Norwid Częstochowa wa;czy o to, by pozostać na zapleczu ekstraklasy. BBTS ma zgoła odmienne cele i ta różnica w chęciach, a zwłaszcza możliwościach zespołów była na parkiecie bardzo widoczna.

Nie można gospodarzom odmówić jednego, że walczyli i ten upór, wola walki, brak strachu przed mocniejszym rywalem jest tym co zostało ze "starej" częstochowskiej ekipy, która nigdy nie bała się nikogo. Gdy ma się przed sobą młodych walczaków, trzeba ich zablokować i to gracze BBTS zrobili. W bloku zdominowali rywala, który walczył, starał się, ale nie mógł nic poradzić, gdy Kapelus z Krikunem wystawili po dwie ręce do bloku oraz gdy sami zabierali się do ataków. Wygrana w I secie to było wszystko, na co stać było miejscowym, choć mimo wszystko na ten mecz miło się patrzyło, bo obie drużyny bardzo chciały. I to było widać.


Exact Systems Norwid Częstochowa - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:21, 20:25, 21:25, 22:25)
BBTS: Macionczyk (3), Żuk (13), Hunek (12), Krikun (24), Kapelus (14), Cedzyński (8) oraz Marek (libero), Popik, Frąc (2), Piotrowski.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›