Dozowniki w szkolnych autobusach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 12.10.2020 13:08,
Dozowniki w szkolnych autobusach

9 dozowników z płynem do dezynfekcji rąk pojawiło się w autobusach szkolnych Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Bielsku-Białej. Uczniowie wsiadając do pojazdów, mają możliwość skorzystania z nich w sposób bezdotykowy.

Wystarczy podstawić dłoń, żeby automat zadziałał. Urządzenia zostały zamontowane tuż obok drzwi, a za sprawą zielonego koloru rzucają się w oczy. Jak podkreśla Jarosław Lubowiecki, kierownik Działu Eksploatacji, zależy nam na bezpieczeństwie naszych pasażerów.

- Dziennie autobusami szkolnymi przewozimy około 200 dzieci. Zachęcamy je do dezynfekcji rąk, przypominamy też o obowiązku zakładania maseczek ochronnych w komunikacji miejskiej – mówi Lubowiecki.

To jedno z wielu działań jakie MZK podejmuje, by zapewnić bezpieczeństwo podróżnym w czasie epidemii koronawirusa. Wśród nich jest też m.in. codzienne sprzątanie i mycie pojazdów, dezynfekcja z wykorzystaniem preparatów biobójczych czy wietrzenie autobusów na przystankach końcowych.

źródło: MZK

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy