Teatr Polski w Bielsku-Białej świętuje 130-lecie

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 03.10.2019 13:51, ap
Bielski teatr działa już 130 lat. Ten niezwykły jubileusz instytucji kultury zainauguruje 6 października wyjątkowy spektakl pt. „Mistrz i Małgorzata”.
Teatr Polski w Bielsku-Białej świętuje 130-lecie
"Mistrz i Małgorzata” w adaptacji i reżyserii Małgorzaty Warsickiej będzie trzecią na przestrzeni ostatnich 21 lat realizacją ponadczasowej, arcydzielnej powieści Michała Bułhakowa w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Pierwsza, w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego miała miejsce w 1998 roku, druga - Roberta Talarczyka, w roku 2011.

Najnowszą bielską inscenizację dzieła Bułhakowa realizuje znakomity zespół twórców. Reżyserka jest zdobywczynią tegorocznej głównej nagrody 44. Opolskich Konfrontacji Teatralnych i konkursu „Klasyka Żywa”.Muzykę komponuje Karol Nepelski (również laureat tegorocznego konkursu „Klasyka Żywa”) . Niezwykła warstwa dźwiękowa „Mistrza i Małgorzaty” została stworzona w nawiązaniu do Pasji wg Św. Jana i wg Św. Mateusza i będzie wykonywana na żywo, przez kwartet smyczkowy oraz chór.

Za scenograficzny kształt spektaklu odpowiada Marcin Chlanda, który ma na koncie m. in. współpracę z takimi reżyserami, jak Krzysztof Warlikowski, Maja Kleczewska czy Paweł Świątek.

Kostiumy projektuje Edyta Jermacz, współpracująca z Małgorzatą Warsicką już wcześniej, podobnie jak Aleksander Kopański (tancerz, choreograf, aktor, mistrz akrobatyki).

W spektaklu weźmie udział ponad dwudziestoosobowa obsada, która może okazać się niemałym zaskoczeniem.

Szczegóły wydarzenia znaleźć możecie tutaj.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy