Areszt za rozbój. Sprawca miał przedmiot przypominający broń

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.12.2021 09:05,
Bielscy policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o usiłowanie rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń. Bielszczanin napadł na grupę osób i zażądał wydania pieniędzy, a jednego z napadniętych uderzył pistoletem w głowę.
Areszt za rozbój. Sprawca miał przedmiot przypominający broń

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w Bielsku-Białej przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Do grupy osób znajdujących się w okolicy myjni samochodowej podszedł nieznany im mężczyzna, który wyjął pistolet łudząco przypominający prawdziwą broń palną, przeładował go i wymierzył w ich kierunku. Zagroził, że strzeli, uderzył tym pistoletem jednego z pokrzywdzonych w głowę, oraz zażądał wydania pieniędzy.

Jednemu z napadniętych mężczyzn w powstałym zamieszaniu udało się wezwać Policję. Po chwili na miejsce dojechali mundurowi, którzy zastali agresora na gorącym uczynku przestępstwa i napadnięte osoby. Został szybko obezwładniony i zatrzymany, a posiadany przez niego pistolet zabezpieczony. Okazało się, że nie jest to prawdziwa broń palna, a bezpozwoleniowa replika jednego ze współczesnych pistoletów samopowtarzalnych. Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia, na szczęście uderzony pistoletem mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń.

34-letni bielszczanin został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań, a śledczy z Komisariatu I Policji, na którego terenie doszło do usiłowania rozboju, wszczęli postępowanie przygotowawcze. Policjanci zebrali zeznania świadków i pokrzywdzonych, zabezpieczyli materiał dowodowy. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy