Bielska policja szuka świadków kradzieży

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.11.2020 14:23,
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej poszukują sprawców kradzieży pieniędzy na szkodę 84-letniej seniorki.
Bielska policja szuka świadków kradzieży

Do zdarzenia doszło 4 listopada 2020 roku, około godziny 13 w Bielsku-Białej w dzielnicy Hałcnów. Do 84-letniej seniorki przyszli kobieta i mężczyzna. W rozmowie z gospodynią przedstawili się jako pracownicy wodociągów, nie okazali jednak legitymacji.

Twierdzili, że kobieta ma nadpłatę na rachunku i przyszli jej wypłacić nadpłaconą kwotę w wysokości 100 zł. Po tym pretekstem udało im się wejść od mieszkania, tam powiedzieli seniorce, że mają jedynie banknot o nominale 200 złotych i poprosili, aby wydała im resztę. Kiedy pokrzywdzona poszła po gotówkę, sprawcy zobaczyli, gdzie przechowuje pieniądze. Następnie odwrócili jej uwagę i skradli pieniądze.

Rysopisy sprawców:

Kobieta: Wiek z wyglądu około 30 - 40 lat, średni wzrost, ciemne proste włosy. Ubrana była w długi popielaty płaszcz, w dolnej części czarno-zielony. Nosiła niewielką torebkę.

Mężczyzna: Wiek z wyglądu co najmniej 25 lat, wyższy od towarzyszącej mu kobiety. Włosy krótko ostrzyżone, koloru blond. Ubrany był w płaszcz koloru beżowego.

- Ostrzegamy! To popularna metoda oszustwa, przez którą można stracić oszczędności całego życia. Jeśli przyszedł do Państwa ktoś podający się za urzędnika lub pracownika operatora mediów takich jak prąd, woda lub gaz powinien okazać stosowny dokument oraz mogą Państwo poprosić o odsłonięcie twarzy w celu jego identyfikacji. Można także zadzwonić do biura urzędu lub obsługi klienta, aby upewnić się, że jest on rzeczywiście tym, za kogo się podaje.

Zachęcamy także, aby posiadaną w domu gotówkę przechowywać w kilku miejscach, aby w razie jej kradzieży nie stracić całej kwoty.


Prosimy wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy przestępstwa, o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Bielsku-Białej, tel. 47 857 14 20, 47 85 712 80 lub na numer KMP w Bielsku-Białej 47 85 712 55. Poczta elektroniczna [email protected]

- czytamy w komunikacie bielskiej policji.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy