Coraz więcej wypadków dzieci w górach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 23.07.2021 14:24,
Jak informuje GOPR Beskidy, wypadkom w górach, oprócz osób dorosłych, ulegają także młodsi turyści.
Coraz więcej wypadków dzieci w górach

W czwartek (22.07) aż 4 wezwania dotyczyły nastolatków i dzieci. Pomocy ratowników na szlaku potrzebowali:

- 16-letni rowerzysta, który w stromym terenie na stokach Skrzycznego w wyniku upadku doznał bolesnych urazów m.in. złamania kości udowej, podejrzenia złamania kończyny górnej i wielu głębokich ran ciętych. Miał sporo szczęścia, bo świadkami wypadku byli przypadkowi turyści, którzy natychmiast wezwali pomoc i byli w stanie dokładnie wskazać miejsce zdarzenia. Ratownicy udzielili poszkodowanemu pomocy i zabezpieczyli urazy, a następnie przekazali go zadysponowanej załodze śmigłowca Lotnicze Pogotowie Ratunkowe #Ratownik4.

- 14-letnia uczestniczka obozu sportowego z atakiem duszności na Kolistym Groniu (rejon Mędralowej), której pomocy udzielali dyżurni z Markowych Szczawin. Po przeprowadzonym badaniu, wywiadzie z opiekunem i telefonicznej rozmowie z rodzicami, ratownicy przetransportowali poszkodowaną do Zawoi, gdzie została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

- 10-latka na Czantorii oraz 16-latka na Rysiance - w obu przypadkach turystki doznały urazu stawu skokowego. Ratownicy z CSR Szczyrk i Hali Miziowej udzielili im niezbędnej pomocy i ewakuowali z gór.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy