Dramatyczna sytuacja w szpitalu onkologicznym

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 26.10.2020 15:00, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski jest na skraju wydolności.
Dramatyczna sytuacja w szpitalu onkologicznym

22 października minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział podczas konferencji prasowej, że "specjalistyczne szpitale onkologiczne muszą pozostać poza nawiasem walki z covidem. Dodał, że to jest priorytet polityki państwa, żeby zasoby łóżek onkologicznych nie były w żaden sposób ograniczone. Rzeczywistość, niestety, wygląda zupełnie inaczej.

Oddziały bielskiego szpitala przeznaczone dla pacjentów onkologicznych systematycznie wypełniają się chorymi na covid, co zupełnie dezorganizuje pracę placówki.

Sytuacja jest tym bardziej dramatyczna, że obecnie 98 osób spośród personelu medycznego BCO ma pozytywne wyniki na obecność koronawirusa w organizmie. Z tego powodu szpital jest w stanie zapewnić obsługę medyczną zaledwie jednej sali operacyjnej. Tymczasem tylko we wtorek powinno odbyć się tam 17 zabiegów onkologicznych. W większości przypadków ratujących życie.

Beskidzkie Centrum Onkologii znalazło się na skraju wydolności. Szpital pracuje resztkami sił. Bez radykalnych decyzji ze strony rządu placówce grozi kompletny paraliż.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy