GOPR Beskidy pogrążone w żałobie. Nie żyje ratownik

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 28.11.2019 13:00, ap
Dramat w górach. Nie żyje policjant i ratownik GOPR. 27-letni Paweł Burdyl zginął podczas wspinaczki w Tatrach.
GOPR Beskidy pogrążone w żałobie. Nie żyje ratownik
W nocy (25/26 listopada br.) w trakcie wspinaczki na górę Kazalnica Mięguszowiecka w Tatrach zginął policjant Komisariatu Policji w Jordanowie - st. sierż. Paweł Burdyl. Miał 27 lat.


W Policji pracował od 9 lat w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym, natomiast jego pasją w wolnym czasie były góry. Wspinał się nie tylko po polskich wierzchołkach, ale też zdobywał szczyty poza granicami naszego kraju m in.: Matternhorn (Szwajcaria), Elbrus (Gruzja), Kazbek(Gruzja), Uszba (Gruzja), Tenduli (Gruzja).

Od 2014 r. dbał o ludzkie bezpieczeństwo nie tylko jako policjant, ale jako ratownik GOPR Grupy Beskidzkiej niosąc pomoc turystom w górach.

- Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia. Paweł na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako dobry człowiek, zaangażowany ratownik i dla wielu z nas bliski Kolega - mówią pogrążeni w żałobie ratownicy GOPR Beskidy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy