Kamerami w kierowców. Policja zapewnia, że nie będzie pobłażania

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.02.2020 00:00,
Kamerami w kierowców. Policja zapewnia, że nie będzie pobłażania
Ze statystyk policyjnych wynika, że od początku roku na bielskich drogach doszło do 7 wypadków z udziałem pieszych, w wyniku których zginęły 2 osoby i kilkunastu kolizji drogowych z ich udziałem. Dlatego bielscy policjanci podejmują wszelkie kroki, aby zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w szczególności jego niechronionych uczestników. Mundurowi współpracują ze strażnikami miejskimi i za pomocą systemu miejskiego monitoringu ujawniają kierowców, którzy narażają pieszych na niebezpieczeństwo.


Współpraca z bielską Strażą Miejską opiera się na wykorzystaniu systemu monitoringu miejskiego, a do dyspozycji jest blisko 130 kamer.

- Wraz ze strażnikami na stanowisku monitoringu będzie pracować mundurowy z drogówki. Będzie zwracać uwagę głównie na wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, niebezpieczne omijanie samochodów, których kierowcy zatrzymali się przed pasami, nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściu oraz przejeżdżanie na czerwonym świetle. Fragment nagrania rejestrujący wykroczenie zostanie zabezpieczony, a na jego podstawie — po policyjnym postępowaniu wyjaśniającym — zostanie nałożony mandat lub skierowany do sądu wniosek o ukaranie - informują policjanci.

Mundurowi będą w służbie wykorzystywali także Ruchome Stanowisko Dowodzenia. Specjalny radiowóz wyposażony w zaawansowany system monitoringu, dzięki któremu będzie można sprawniej koordynować policyjne działania i sprawniej reagować na popełniane wykroczenia, a także drona. Wyposażenie takie będzie w miarę możliwości kierowane do służby na terenie garnizonu bielskiego przez drogówkę z komendy wojewódzkiej.

Policjanci ostrzegają, że nie będzie żadnej tolerancji dla kierowców, którzy tak drastycznie łamią przepisy. Mundurowi nie będą się wahać, aby w takich sytuacjach zatrzymywać kierującym prawo jazdy. Zastępca szefa bielskich strażników miejskich zapewnił o pełnej współpracy z Policją.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy